Estetik Diş Hekimliği

Diş Estetiği ile ilgili sıkça duymaya başladığınız Gülüş Tasarımı, Beyazlatma, Porselen Lamine ve daha fazlasına buradan ulaşabileceksiniz.

Estetik Diş Hekimliği; beyazlatma, ortodonti, diş eti tedavileri ve estetik kaplamaların bir arada kullanılmasıyla elde edilen, hekimlik ve sanatın birlikte uygulandıgı, size özel ideal gülüs tasarımlarını yaratmayı amaçlar.

Sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek planlama yapılır. Öncelikle diş hekiminizle yeni gülümsemeniz için amaçlarınız ve beklentileriniz üzerine söyleşirsiniz. Gülüşünüzün nasıl görünmesini istiyorsunuz? Şu anki gülümsemenizden neden memnun değilsiniz? Bunları konuşarak ve belki de hekiminizin göstereceği örnek tasarımlarla stilinizi belirleyeceksiniz.

Protetik restorasyonlarda yaklaşık 40 yıldır metal-seramik sistemleri kullanılmaktadır. Günümüzde biyolojik uyum ve estetik açıdan daha iyi özellikte malzemelere olan talebin artmasıyla metal içermeyen seramik sistemler geliştirilmiştir. Ancak seramik materyalin kırılma ve bükülme direnci düşük olduğundan seramiğin güçlendirilmesi için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır.

Seramiğin güçlendirilmesi konusunda ise en son geliştirilen zirkonya esaslı seramiklerdir. Zirkonya seramiklerin yüksek mekanik özellikleri ve CAD-CAM yöntemleri kullanılarak hazırlanması ile restorasyonlarda başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ayrıca beyaz renkli olması da estetik tasarımlarda tercih edilmesinin önünü açmıştır.

Laminate porselenler özellikle ön grup dişlerde kullanılan çok ince seramik materyallerdir. Dişlerinin şeklinden ve renginden memnun olmayan, kırık, aşınmış, üst üste binmiş dişlere sahip olan kişilerde, diestema (dişleri arasında aralık) bulunan kişilerde uygulanır. Yapılabilecek en konservatif (koruyucu) tedavilerden biridir.

Dişten kaldırılan dokunun çok az olmasından kaynaklanan bir koruma vardır. Ortalama 0,3-0,7 mm diş dokusu uzaklaştırmak yeterlidir. Veneerler istenen renk ve formda hazırlanır ve yapıştırılır. Çok ince olmaları ve metal içermemeleri sebebi ile estetik olarak çok başarılıdır. Laminate veneerler ışığın geçmesine imkan tanıyarak, uygulandığı dişlerin tamamen gerçek gibi görünmesini sağlayan benzersiz bir kabiliyete sahiptir.

Dentist
Sağlık Köşesi

Dentist diş hekimlerimiz tarafından yazılan makaleleri inceleyin

Tüm makaleler

Dentist Zirkonyum

Zirkonyumoksit'in kullanım süresi ortalama 20 yıldır. Basılı yayınlarda belirtilen bir alerjik reaksiyon yoktur

Dentist Laminate Veneer (Yaprak Porselen)

Dişlerinin şeklinden ve renginden memnun olmayan, kırık, aşınmış, üst üste binmiş dişlere sahip olan kişilerde, diestema (dişleri arasında aralık) bulunan kişilerde uygulanır

Dentist Diş Pırlantası

Diş mücevheratı veya diş pırlantası, diş minesine yapıştırılan değişik kalitedeki taşlar ve altından yapılmış değişik şekillerden oluşan süslerdir

Sağlığınız birinci önceliğimiz. Alanında uzman doktorlarımız ve güler yüzlü ekibimizle, sizlere hizmet vermek için kliniklerimize bekliyoruz.

Sosyal Medyalarımız

Sosyal Medyalarımız Ziyaret Edin.